WYNIKI - CYBORG 2019

Cyborg 2019 rozstrzygnięty.

W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się uroczyste zakończenie tegorocznej edycji konkursu informatycznego „Cyborg”, organizowanego już po raz szesnasty przez nauczycieli ZST. W tym roku konkurs odbywał się pod hasłem: "Świat komputerów z fizyką w tle", a jego uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Gimnazjaliści oraz uczniowie ze szkół podstawowych sprawdzali swoją wiedzę rozwiązując test z ogólnej wiedzy informatycznej oraz realizując zadania z wykorzystaniem pakietu Microsoft Office. W tej kategorii wiekowej najlepsi okazali się: Maciej Siedlecki ze Szkoły Podstawowej w Jankowie Przygodzkim, Adam Hybsz ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Ostrowie Wielkopolskim, Mateusz Grobelka z Gimnazjum w Dębnicy.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mieli za zadanie przygotować aplikację z wykorzystaniem dowolnych technologii, która miała być związana z tematem tegorocznej edycji. Projekty można było wykonywać indywidualnie lub w zespołach dwuosobowych. W tym roku uczniowie również nie zawiedli. Do konkursu zgłoszono wiele ciekawych propozycji. Najlepszą pracę przygotowali Bogumił Skoczylas i Bartosz Trusiński z Zespołu Szkół Technicznych. „FizykA-Z” to aplikacja mobilna, która łączy zabawę i naukę. Zawarty w aplikacji moduł wyzwań pozwala utrwalać zdobytą wiedzę, a kompendium szybko uzupełnić braki. II miejsce zajęli Dawid Pera i Konrad Płóciennik uczniowie Zespołu Szkół Technicznych.

Podczas uroczystego podsumowania konkursu krótki wykład na temat „Symulacje komputerowe w fizyce” zaprezentował dr Paweł Sobczak, a o technologiach inspirujących do działania opowiedziała pani mgr Ewa Szpot. Zostały również zaprezentowane wybrane prace.

Konkurs trafia do coraz większego grona odbiorców. W 16. edycji wzięło udział 92 uczniów ze wszystkich typów szkół powiatu ostrowskiego.

KONTAKT:

Zespół Szkół Technicznych
ul. Poznańska 43 Ostrów Wlkp.

Janina Grobelna
Dariusz Główczak